به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، احسان سروش کاشانی عصر امروز در نشست خبری با اشاره به ۱۶ آذر روز دانشجو اظهار داشت: ۱۶ آذر یادآور سابقه مبارزه و مقاومت جبهه توحید در برابر جبهه کفر است چون محوریت از آن دانشجوها بوده و به قول رهبر معظم انقلاب خط مقدم انقلاب دانشجو و دانشگاه است.

وی با بیان اینکه آن زمان دانشگاه‌ها مانند همیشه درصدر مبارزه قرار گرفتند و دشمن هم فهمیده بود که کانون مبارزات از دانشگاه‌ها آغاز می‌شود، افزود: آن وقایع در نهایت منجر به حمله به دانشگاه و کشته شدن ۳ شهید در اعتراض به ورود نیکسون معاون رئیس جمهور وقت آمریکا شد که این موضوع زمینه‌ساز بسیاری از مبارزات بعدی بود و بعدها جبهه خدامحور و خداباور با ندای امام خمینی(ره) در سال ۴۲ نخستین افرادی بودند که خود را به ایشان رسانده و با ایشان بیعت کردند.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان فریدن تصریح کرد: ماجرای ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ یک روز کاملاً ضد آمریکایی و ضد استکباری است، دشمن پس از پیروزی انقلاب اسلامی و توطئه‌هایی که علیه جمهوری اسلامی می‌کردند سعی در مصادره ۱۶ آذر به نفع خود داشت از این رو باید گفت ۱۶ آذر یک جریان ارزشی است.

وی با بیان اینکه مسیر انقلاب کاملاً روشن است و مثل یک رودخانه جاری در مسیر خود زباله‌ها و آلودگی‌ها را به کنار می‌زند، گفت: ما دست نفوذ آمریکا و انگلیس را در دستگاه‌ها و جریان‌های مختلف می‌خوانیم، اینکه رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند “رابطه مذاکره با آمریکا یعنی نفوذ”، این موضوع دیرینه است، این‌ها هیچ‌وقت در تکامل جمهوری اسلامی نه تنها کمکی نکردند بلکه همیشه مخالفت کردند.

سروش بیان کرد: در سال ۸۸ عده‌ای به نام دانشجو ارزش‌های انقلاب را زیرپا گذاشتند که این توطئه دشمن بود و سال‌های قبل از آن فتنه ۷۸ از دانشگاه آغاز شد یعنی آن مرکزی که دشمن به شدت برروی آن طمع دارد دانشگاه است و این نشان‌دهنده حساسیت بسیار بالای دانشگاه در ادبیات انقلاب اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: دشمن هم برروی دانشگاه تاکید دارد چون بدنه فعال، پویا و فهمیده جامعه دانشجو و دانشگاهی است که ما وظیفه داریم این میراث و استکبارستیزی گذشته را دست به دست و سینه به سینه منتقل کنیم و به دانشجو بفهمانیم که چه جایگاهی دارد.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان فریدن اضافه کرد: متاسفانه برخی از فضاهای دانشگاه‌های امروز فضاهای انقلابی و با نشاط و علمی صددرصد نیست، اگر دانشجو بخواهد سرگرم تحصیل خود باشد و گذشته خود و دشمن خود را نشناسد قطعاً در پیچ‌وخم‌های فتنه می‌ماند، امروزه جوان ما احتیاج به این دارد که هویت، گذشته، دیرینه و تاریخ واقعی خود را بداند خیلی از افراد به دنبال این هستند که جوان اسلامی را بدون انگیزه نسبت به این مسائل پرورش دهند.

وی گفت: آریایی‌ترین نسل در انقلاب اسلامی شهدای انقلاب هستند این افرادی که حاضر نشدند یک وجب خاک خود را در سخت‌ترین شرایط به دشمن واگذار کنند، اکنون می‌بینیم که عده‌ای آریایی را به چه تفسیر و معنا می‌کنند.

سروش با بیان اینکه اهرم پیشرفت برای ما همیشه نگاه به درون و مقاومت بوده است، اظهار داشت: ما در سایه مقاومت به همه موفقیت‌ها دست یافتیم ولی نگاهی که آن هم نفوذ دشمن است در راستای تخریب این اندیشه‌ها در کشور وجود دارد.

وی افزود: پیشرفتی در جامعه اسلامی قابل قبول است که منطبق با قرآن باشد نه منطبق با کشورهای غربی، حقوق زن در جمهوری اسلامی ایران زمانی محترم است که منطبق بر اسلام و قرآن باشد ما چه کار داریم که کشورهای غربی درباره زن چه می‌گویند؟

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان فریدن تصریح کرد: حرکت کریمی در باخت و روبه‌رو نشدن با نماینده رژیم صهیونیستی برای ما یک پهلوانی و قهرمانی بود که شاید در ادبیات دیگری این‌گونه بیان نشود، یک جوان یک عمر ورزش می‌کند تا به صحنه‌های بین‌المللی دست یابد، همان کاری که پدر شهید حججی در اعتلای جبهه اسلام کرد این ورزشکار ما امروز انجام داد که باید گفت این‌گونه موارد در جبهه اسلام پیروزی است.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :