به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، حیدر اسکندرپور عصر امروز در آیین افتتاح ایستگاه رازی خط یک متروی شیراز گفت: تحرکی که در این پروژه ایجاد شده ناشی از تزریق نقدینگی حاصل از فروش اوراق مشارکت و تسهیلات بانکی است.

وی افزود: از سال ۹۲ تا ۹۵ طی سه مرحله بالغ‌ بر ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت فروخته‌ شده که شهرداری شیراز بااحتساب سود آن متعهد به پرداخت حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان است.

شهردار شیراز بابیان اینکه با توجه به وضعیت مالی شهرداری‌ها این پرداخت‌ها بودجه شهرداری‌ها را تحت‌فشار قرار می‌دهد، تصریح کرد: در ماه آینده مبلغی بالغ‌بر ۱۲۰ میلیارد تومان اصل و سود ناشی از اوراق مشارکت را بپردازیم و جهت پروژه‌های عمرانی دیگر نیز مبلغی بالغ‌بر ۳۰۰ میلیارد تومان پرداخت شود.

اسکندرپور بابیان اینکه در مجموع مبلغی بالغ‌بر ۵۰۰ میلیارد تومان را باید به شبکه بانکی بپردازیم، مطرح کرد: اصل‌ و فرع سهم دولت در این مبلغ پرداختی به شبکه بانکی ۱۵۰ میلیارد تومان بوده که پرداخت‌نشده است.

وی با اشاره به خط ۲ مترو شیراز از شمال به جنوب شهر، خاطرنشان کرد: باوجود مشکلات خط ۲ را با ۵۰۰ میلیارد تومان اجرا کردیم که با سرعت مناسبی پیش می‌رود.

شهردار شیراز بابیان اینکه شروع ساخت خط ۳ متروی شیراز به‌زودی آغاز می‌گردد، گفت: خط ۳ در محور ترافیک شیراز است که می‌تواند با اتمام آن ترافیک غرب شهر شیراز را کنترل کرد.

انتهای پیام/ج/لینک منبع

برچسب ها :