به گزارش خبرگزاری تسنیم از آستارا، آرش فرزام صفت عصر امروز در نشست اقتصاد مقاومتی و کارگروه رفع موانع تولید در این شهرستان اظهار داشت: در بخش اشتغالزایی با توجه به پتانسیل ویژه شهرستان و حجم نیروی کار وارد شده به بازار کار، آستارا نیازمند توجه ویژه است.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان گفت: طرح‌های تسهیلاتی و حمایتی در حوزه مشاغل خانگی و سایر حوزه‌های حمایتی تقسیم بندی شده و به جمع بندی نهایی رسیده و سهم شهرستان آستارا به‌زودی اعلام می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه سهم گیلان در حوزه طرح‌های اقتصادی مشخص و تقسیم شهرستانی و دستگاهی شده است  افزود: در راستای طرح های رونق تولید بالغ بر هزار میلیارد تومان در بخش طرح‌های اشتغال فراگیر موسوم به تکاپو ۵۸۰ میلیارد تومان و در حوزه طرح‌های اشتغالزای روستایی با تسهیلات بانکی کم بهره ۴۵۰ میلیارد تومان سهم استان در سال ۹۶ است.

فرماندار آستارا نیز در این نشست با اشاره به اینکه واحدهای نیمه فعال و فعال در شهرک صنعتی این شهرستان حمایت می‌شوند افزود: بسیاری از سرمایه‌گذاران و صاحبان واحدهای صنعتی در شهرک صنعتی این شهرستان از بانک‌ها بابت دریافت تسهیلات گلایه دارندکه اقدامات مقتضی در جهت رفع این مشکل انجام گردید. 

یونس رنجکش با بیان اینکه در راستای رفع مشکل واحدهای صنعتی این نشست با حضور استاندار و جمعی از مدیران کل استان برگزار شد خاطرنشان کرد: در این سفر یک روزه استاندار گیلان بیش از  بیست مدیران استانی جهت رفع موانع و مشکلات سرمایه گذاران به همراه استاندار گیلان در این نشست.

فرماندار آستارا با قدردانی از حضور استاندار گیلان به جهت حضور در این شهرستان از وی خواست تا مشکلات مردم این شهرستان را رفع کند. 

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :