به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، مولوی فاروقی امشب در برنامه دیدار و سخنرانی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی که در مسجد النبی(ص)  برگزار شد، اظهار داشت: همه ما می دانیم که قرآن کریم کلام خداست و آنچه که خدا در قرآن وعده کرده، حق است.

وی با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم بارها اشاره دارد که مسلمانان از تلاش خسته نشده و اندوهگین نباشند، زیرا سربلندی و عزت از آن مسلمانان است، افزود: خداوند در قرآن نصرت زیادی را برای مسلمانان مشخص کرده است.

امام جمعه اهل سنت شهرستان بیرجند گفت: برخی از گروهک‌ها به نام اسلام  انسان‌های بی‌گناه را در گوشه گوشه جهان قتل عام و جنایات هولناکی را مرتکب می‌شوند.

مولوی فاروقی افزود: با وجود اینکه بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون نفر مسلمان در جهان وجود دارد اما باز هم ظلم‌های زیادی بر مسلمان می شود و سئوال اینجاست چرا در صدر اسلام با وجود اینکه تعداد مسلمانان در برابر دشمن کم بود اما پیروز شده اما امروز مسلمانان دچار گرفتاری‌اند.

وی با بیان اینکه اسرائیل جنایتکار عامل همه جنایت‌هاست، اظهار داشت: خداوند سرنوشت هیج قومی را تغییر نمی‌دهد مگر اینکه خود آن قوم در کردار، گفتار و اعتقادات خود تغییری ایجاد کنند.

مولوی فاروقی افزود: خداوند وعده حق است و مسلمانان باید به قرآن که ریسمان الهی است چنگ بزنند تا هیچ تفرقه‌ای در بین آنها نباشد زیرا دشمنان از صدر اسلام تاکنون کمر بسته‌اند تا اسلام، مسلمانان را از بین ببرند.

وی با بیان اینکه دشمن تلاش دارد تا اسلام، مسلمانان را ذلیل کند تا بتواند بر آنها نفوذ کند، اظهار داشت: باید برای برخی تاسف خورد که غلام حلقه به گوش استعمارگران بوده و هستند.

امام جمعه اهل سنت بیرجند گفت: یکی از راه‌های وحدت بین مسلمانان از بین بردن اختلاف، تفرقه، سوءظن  است زیرا مسلمانان باید با یکدیگر محبت داشته باشند چرا که اسلام دین کینه نیست.

مولوی فاروقی افزود: بزرگواری، تعامل، همکاری، عدالت، مساوات از جمله راه‌های وحدت در بین مسلمانان است.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :