به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، رضا توحیدی در جمع خبرنگاران از گسترش شبکه گازرسانی در سطح ۹۰۰ کیلومتر در آذربایجان شرقی خبر داد و اظهار کرد: شبکه گازرسانی ۷۳۳ کیلومتری در روستاها و ۱۲۲ کیلومتری در شهرهای آذربایجان شرقی گسترش داده‌ایم و این میزان شبکه‌گذاری در طول ۹ ماهه امسال اجرایی شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی بابیان اینکه روستایی که تا به امروز از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند نشده‌اند عمدتاً در مناطق صعب‌العبور و دورافتاده قرار دارند، افزود: خوشبختانه با همت و پشتکاری در بین همکاران ما وجود دارد موجب شده تا در بحث گسترش شبکه گاز در طول سال جاری و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد ۱۰ درصدی باشیم.

وی از افزایش ۵۰ هزار مشترک روستایی و شهری گاز در طول ۹ ماهه سال جاری در آذربایجان شرقی خبر داد، گفت: امسال با گسترش شبکه گازرسانی در مناطق روستایی و شهری استان زمینه‌ای فراهم شد تا ۵۰ هزار مشترکی که تاکنون از نعمت گاز بی‌بهره بودند از این نعمت خدادادی بهره‌مند شوند.

توحیدی با تأکید بر اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و پروژه‌های در دست اجرا میزان برخورداری جمعیت روستایی استان از گاز طبیعی از ۹۲ درصد به ۹۸ درصد افزایش می‌یابد، ابراز داشت: در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری آذربایجان شرقی از نعمت گاز بهره‌مندند و حال که پروژه گازرسانی به ۲۰۲ روستای استان اجرا می‌شود با اتمام این پروژه‌ها بهره‌مندی جمعیت روستایی از گاز به ۹۸ درصد می‌رسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود به گازرسانی به ۶۵۳ واحد صنعتی آذربایجان شرقی اشاره کرد، گفت: ۶۵۳ واحد صنعتی آذربایجان شرقی که جدیدالاحداث هستند اما از سوخت مایع استفاده می‌کنند در راستای بهره‌مندی این واحدها از گاز طبیعی، گازدار شدن این واحدهای صنعتی جزو برنامه‌های شرکت گاز استان در سال جاری و آینده است.

وی با اشاره به اینکه امسال گازرسانی به ۱۳۴ واحد صنعتی آذربایجان شرقی را هدف‌گذاری کرده‌ایم، گفت: این تعداد واحد صنعتی معادل ۲۱ درصد بوده و سعی می‌کنیم تا پایان سال جاری میزان بهره‌مندی واحدهای صنعتی بدون گاز استان را به ۴۰ درصد برسانیم.

توحیدی با ذکر اینکه صیانت از تولید و اشتغال جزو محورهای مورد توجه شرکت گاز استان بوده که در همین راستا طی سال جاری برای گازرسانی به واحدهای صنعتی آذربایجان شرقی ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه کرده‌ایم، تصریح کرد: به‌منظور صیانت از تولید و اشتغال که جزو محورهای فعالیت شرکت گاز است در راستای حفظ محیط‌زیست و تحقق منویات مقام معظم رهبری ۷ هزار و ۵۷۰ واحد صنعتی بزرگ و کوچک استان گازدار شده‌اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی در پایان با تأکید بر اینکه تا به امروز در سطح استان بیش از ۱۹ هزار و ۷۴۰ کیلومتر شبکه‌گذاری گاز داریم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک و نیم میلیون مشترک از نعمت گاز بهره‌مند شده‌اند که اگر از نظر محل سکونت حساب کنیم ۶۲ شهر و بیش از یک هزار و ۸۲۲ روستای آذربایجان شرقی را شامل می‌شود.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :