به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حمید بنی تمیم،نایب‌رئیس فدراسیون کشتی عصر امروز در نشست خبری چهارمین دوره کشتی جام باشگاه‌های جهان اظهار داشت: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته مصوب شد که مسابقات جام باشگاه‌های جهان در استان اصفهان برگزار شود.

وی افزود: با توجه به قوانین جدید مسابقات در ۱۰ وزن برگزار شده و پیش از آغاز مسابقات وزن کشی صورت می‌گیرد، هر تیم با ۱۰ الی ۱۲ کشتی گیر مطرح شرکت می‌کند، این دوره از مسابقات از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و دارای کیفیت بیش‌تری نسبت به دوره‌های گذشته است.

وی درباره عدم برگزاری مسابقات کشتی آزاد در کاشان خاطرنشان کرد: حامی مالی مسابقات آزاد کاشان به دلیل عدم انجام تعهدات سبب لغو مسابقات جام باشگاه‌های جهان در این شهر شد و با توجه به زیرساخت‌های مناسب استان اصفهان و مدت کوتاه تا زمان برگزاری فکر می‌کنم بتوان به خوبی مسابقات را در اصفهان برگزار کرد.

نایب‌رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: هر تیم با ۱۰ ورزشکار، یک مربی، یک سرمربی و یک داور در این مسابقات حاضر می‌شوند، بر اساس قوانین داوران بین‌المللی حق قضاوت در این رویداد مهم ورزشی را دارند و هر تیم موظف است یک داور همراه خود داشته باشد. تیم‌های بیمه راضی و سینا صنعت ایزه از مدعیان اصلی این دوره از مسابقات هستند و در مسابقات گذشته سینا صنعت ایزه توانسته رتبه نخست را از آن خود کند.

وی درباره تجلیل از پیشکسوتان بیان کرد: معمولاً در هر رویداد مهم ورزشی از قهرمانان پیشکسوت تجلیل می‌شود و نیز در این مسابقات از ورزشکاران پیشکسوت تجلیل می‌کنیم.

حضور ۳ تیم اصفهانی در مسابقات کشتی جام باشگاه‌های جهان

محمد مجیری رئیس هیئت کشتی اصفهان در این نشست خبری درباره مسابقات اظهار داشت: با افزایش تیم‌ها برای حضور در مسابقات، ما میزبان ۱۲ تیم در جام باشگاه‌های جهان خواهیم بود.

وی افزود: روسیه، ترکیه، مجارستان، گرجستان، ارمنستان، رومانی، قرقیزستان، یونان، آمریکا و ۳ تیم از اصفهان از جمله تیم‌های شرکت کننده در این رویداد مهم به رقابت می‌پردازند.

رئیس هیئت کشتی اصفهان درباره نحوه برگزاری این رقابت‌ها افزود: همکاری شهرداری اصفهان در برگزاری این مسابقات حائز اهمیت است، شور و نشاط ایجاد شده در برگزاری این مسابقات قابل وصف نیست و برنامه‌های فرهنگی متنوع نیز در برگزاری مسابقات کشتی آزاد از روز شنبه آغاز و تا آخر مسابقات ادامه دارد.

وی تصریح کرد: درباره نحوه خدمت‌رسانی به تماشاگران تمهیدات خوبی در نظر گرفته شده، از جمله اتوبوس رایگان و ورودی این مسابقات برای علاقه‌مندان به این رشته رایگان است.

انتهای پیام /لینک منبع

برچسب ها :