به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آخوند ابوبکر خوجملی پیش از ظهر امروز در پنجمین همایش سراسری زکات که در مجتمع حضرت معصومه(س) برگزار شد، اظهار داشت: قم شهر مدفن اهل‌بیت(ع) و شهر شریعت و علم است و حضور در این شهر مایه خرسندی است.

وی  با اشاره به آیه ۱۳۰ سوره توبه افزود: وقتی‌که قرآن کریم زکات را واجب شرعی کرده طبیعتاً از تمام مردم نیز انتظار می‌رود تا به این فریضه عمل کنند.

امام‌جمعه اهل سنت نگین شهر با بیان تفسیر حدیث شریفی از امام صادق(ع) به نقل از امام فخر رازی گفت: تزکیه نفس مهم‌ترین اثر زکات است که در تمام ابعاد زندگی اثر دارد و افراط‌گرایی‌های موجود در جهان اسلام نیز ناشی از همین عدم تزکیه نفس در بین صاحبان این ایده و تفکر است، همچنین پرداخت زکات سبب تألیف قلوب امت اسلامی نیز می‌شود.

وی تصریح کرد: خداوند متعال انسانی که برای رفع مشکل افراد جامعه تلاش می‌کند را دوست خواهد داشت و آن‌ها را مورد عنایت خود قرار خواهد داشت و بهترین عرصه تعامل در زندگی اجتماعی نیز پرداخت زکات بوده که استفاده عمومی دارد.

این عالم اهل سنت عنوان کرد: یکی از مؤلفه‌های وحدت برقراری عدالت اجتماعی در جامعه است، که ازجمله سازوکارهای آن نیز پرداخت زکات است، که می‌تواند ثروت‌های موجود را تعدیل کرده و نوعی تعادل در زندگی اجتماعی ایجاد کند.

وی عنوان کرد: استان گلستان همیشه معیار وحدت در جامعه ایرانی بوده است که نتیجه تدبیر و مدیریت شایسته رهبر معظم انقلاب و نماینده ولی‌فقیه در این استان است و آمار زکات در این استان نیز بسیار درخشان است .

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :