به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، محمد دورعلی استاد دانشگاه و دانشمند برگزیده جایزه بنیاد البرز؛ در خصوص موقوفه حسین علی البرز «جایزه بنیاد فرهنگی البرز» گفت: اساتید و نخبگان دانشگاهی از جمله افراد حاضر در همایش جایزه بنیاد فرهنگی البرز بودند. من هم به عنوان یکی از این دریافت کنندگان جایزه البرز، تعداد ۲۰ سکه‌ای که از موقوفه حسین علی البرز هدیه گرفتم، برای ساخت مرکز آموزشی در اختیار مناطق زلزله زده گذاشتم و آنرا به نوعی وقف این کار کردم.

وی ادامه داد: پس از برگزاری همایش پنجاه و پنجم جایزه بنیاد البرز موضوع ساخت مدرسه را در مناطق زلزله سرپل ذهاب با همکاران و دیگر اساتید دانشگاه شریف مطرح کردم و آن‌ها نیز در این کار خیرخواهانه شرکت کردند که تا امروز بیش از ۲۵۰ میلیون تومان جمع آوری شده است.

این استاد دانشگاه درخصوص همراهی دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه بیان کرد: با توجه به اطلاع رسانی‌هایی که به تازگی انجام شده است، دانشجویان، فارغ التحصیلان و خانواده‌های آنان در جریان این حرکت خیرخواهانه قرار گرفته‌اند و به زودی به جمع‌آوری کمک هزینه‌های آنان هم خواهیم پرداخت.

این استاد دانشگاه با اشاره به موقوفه حسین علی البرز و اختصاص تمام اموال این فرد به وقف علمی اظهار کرد: اثر بخشیدن اموال و یا همان وقف را در جامعه نمی‌توان نفی کرد، اگر هر فردی به جای اینکه هدیه خود را از سازمان‌ها بگیرد، از واقفین و خیرین دریافت کنند، حس قشنگ و زیباتری دارد شادروان حسینعلی البرز هم بدین گونه رفتار کرده واموال خود را وقف حمایت از نخبگان و دانشجویان وطلاب کرده است.

انتهای پیام/ لینک منبع

برچسب ها :