به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علی اصغر یوسف‌نژاد سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ کل کشور در نشست خبری که امروز (یکشنبه ۲۴ دی ماه) در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شد در تشریح مصوبات امروز این کمیسیون گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان به دستگاههای اجرایی برای بازخرید مازاد کارکنان رسمی و غیررسمی به دولت اختصاص داده شد تا پاداش پایان خدمت این افراد را پرداخت کند.

وی ادامه داد: هزار میلیارد تومان برای افزایش و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح با اولویت کسانی که کمتر از ۲ میلیون تومان دریافت می‌کنند به دولت اختصاص داده شد.

بیشتر بخوانید:

شرط مجلس برای دولت درباره زمان ارائه لوایح برنامه‌های توسعه

نماینده مردم ساری در مجلس تصریح کرد: ۵۰۰ میلیارد تومان از محل منابع قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور به جمعیت هلال احمر اختصاص داده شد که از این میزان ۴۰ درصد برای خرید و تامین بالگرد و تجهیزات امدادی است و باقیمانده برای هزینه‌ها، تملک دارایی، بازسازی، خرید و احداث پایگاههای امدادی، انبارهای اضطراری و ساخت ساختمان‌های ستادی و اجرایی است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق با بیان اینکه ۴۷۰ میلیارد تومان نیز به جمعیت هلال احمر برای اجرای قانون جامع حدنگاری اختصاص داده شد گفت: ۲۵۰ میلیارد تومان نیز به وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برای تجهیز سازمان اورژانس کشور اختصاص داده شد.

یوسف‌نژاد با اعلام اینکه هزار میلیارد تومان نیز برای پرداخت سهم دولت و تقویت صندوق کشاورزی اختصاص داده شد اضافه کرد: هزار میلیارد تومان برای پیشگیری بیماری‌های دامی و بیماریهای مشترک انسان و دام به وزارت بهداشت اختصاص داده شد و همچنین ۲۰۰ میلیارد تومان نیز برای واکسن آنفلوآنزای طیور به وزارت بهداشت اختصاص داده شد.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :