به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، رضا طالبی‌زاده امشب در نشست مشترک مجمع نمایندگان استان کرمان با رئیس و معاونان اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان اظهار‌داشت: ۲۰ واحد ثبتی، ۲۰۹ دفترخانه ثبت اسناد و ۱۱۹ دفترخانه ازدواج در استان کرمان وجود دارد.

وی بیان کرد: از ۱۷ میلیون هکتار اراضی استان کرمان، ۸ میلیون و ۲۰۶ هزار و ۴۹ هکتار یعنی ۴۷ درصد اراضی دولتی استان کرمان ثبت مالکیت شده است.

مدیر‌کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به اینکه ۲۰ درصد از اراضی دولتی کشور مربوط به استان کرمان است افزود: از سال ۸۹ تا‌کنون ۵۶۰ هزار سند مالکیت در استان کرمان صادر شده است.

وی با بیان اینکه از ابلاغ ماده ۱۱ قانون کاداستر در کشور ۲ سال و ۸ ماه می‌گذرد، خاطر‌نشان کرد: در این ماده مقرر شده که صددرصد ردیف بودجه درآمدی آن به سازمان ثبت اسناد داده شود.

طالبی‌زاده با اشاره به اینکه هلال‌احمر در سال ۹۴ حدود ۱۱۰۴ میلیارد تومان و در سال ۹۵ حدود ۱۱۱۶ میلیارد تومان از درآمد این طرح دریافت کرده است افزود: اجرای کامل طرح کاداستر در استان کرمان با کمبود اعتبارات رو‌به‌رو است.

وی با بیان اینکه در استان کرمان ۷ شهرستان فاقد اداره ثبت بوده و این موضوع مشکلاتی برای مردم به‌وجود آورده است تصریح کرد: شهرستان‌های رابر، نرماشیر، ریگان، قلعه‌گنج، کوهبنان، منوجان اداره ثبت اسناد ندارند.

مدیر‌کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به اینکه بیش از ۹۵ درصد خدمات ثبتی در استان بهصورت الکترونیکی انجام می‌شود گفت: بیش از ۵۰۰ پرونده مطالبه مهریه در اداره ثبت سناد استان تشکیل شده که آن هم به‌دلیل عدم زیرساخت‌ها مشکلاتی دارد.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :