به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، مسعود امامی یگانه صبح امروز در جلسه کارگروه تخصصی سیل و مخاطرات رودخانه‌ها در اردبیل اظهار داشت:  به منظور برطرف کردن مشکلات موجود در ارتباط با  سیل و مخاطرات رودخانه‌ها اجرای طرح مدیریت جامع در حوزه آبخیز استان اردبیل با رویکرد جلب مشارکت‌های مردمی توسعه می‌یابد.

وی با اشاره به اهمیت موضوع در ارتباط با استانداردسازی طراحی‌ها در این زمینه افزود: نیاز است در این زمینه اقدامات لازم در ارتباط با پاکسازی دهانه سازه‌های تقاطعی در مسیر رودخانه‌های خارج از محدوده شهری مد نظر قرار بگیرد تا بتوانیم در این زمینه به تمامی اهداف خود جامه عمل بپوشانیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: از دیگر اقداماتی که باید در این زمینه مورد توجه واقع شود می‌توان به بهسازی و اصلاح سازه‌های تقاطعی فاقد آبگذری سیلاب و بدون رعایت استانداردهای طراحی اشاره کرد که به طور حتم نقش قابل توجهی در بهبود وضعیت موجود خواهد داشت.

امامی‌یگانه اظهار کرد: انتظار می‌رود برای دستیابی به خروجی‌های موثر در این زمینه نسبت به فعال سازی و تشکیل جلسات کارگروه مشترک راهبردی و مدیریت رودخانه، مسیل‌ها و سیلاب توسط دستگاه‌های مربوطه از جمله راه و شهرسازی، شهرداری اردبیل و بنیاد مسکن اقدام شود تا با تعامل و همکاری همه‌جانبه به رفع مشکلات بپردازیم.

 وی بیان کرد: حفظ و صیانت از منابع طبیعی و نقش آبخیزداری ضرورت تشکیل کارگروه اجرایی طرح مدیریت جامع در حوضه آبخیز را مشخص می‌کند که در این زمینه پیاده‌سازی الگوی مدیریت جامع حوزه آبخیز گام اساسی برای دستیابی به اهداف مورد نظر است که باید مورد توجه واقع شود تا بتوانیم به اهداف خود در راستای اجرای عملیات آبخیزداری و مطالعات و اثرات آن دست یابیم.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :