به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت این هفته نماز جمعه تهران در خطبه اول نمازجمعه نیز با بیان این مطلب که به شاکله یک نظام سیاسی‌ با رهبر شکل می‌گیرد، اگر رهبری در هر نظام سیاسی آسیب ببیند شاکله آن جامعه بهم خورده است، مولا علی‌(ع) در خطبه ۴۳ نهج‌البلاغه فرموده است: نسخه تسبیحی که مهره‌ها را دورهم قرار داده آن رهبر جامعه است،‌ آسیب ببیند این دانه‌ها از هم متفرق می‌شوند و دیگر قابل اجتماع نخواهند بومد. در عرصه سیاسی یباید از رهبری حق دفاع کرد تا او بتواند وظایف خود را انجام دهد.

وی افزود: یک فرهنگی بنام فرهنگ ستم‌شاهی فرو ریخت و جای آن فرهنگ اسلامی آمد و اگر دشمنان بتوانند جابجایی صورت بدهند، فرهنگ اسلامی که بر اساس انقلاب اسلامی آمده جایش را به سایر فرهنگ‌ها بدهد تردید نکنید که انقلاب آسیب دیده است. رخنه بسیار خطرناکی است. چرا مقام معظم رهبری از آغاز رهبری‌اشان تهاجم فرهنگی،‌شبیخون همه جانبه فرهنگی،  ناتوی فرهنگی می‌گویند؟ این نشان‌دهنده درک این خطر و خطرناک بودن این رخنه است. نقش اول را در این عرصه علما دانشمندان و نخبگان دارند. نباید در برابر انحراف فرهنگ آرام بگیرند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با مورد توجه قرار دادن قدرت نظامی کشور گفت: در دنیایی که منطق در کار قدرت‌ها نیست. در چنین دنیایی نمی‌شود مسلح نبود. نمی‌شود مقتدر نبود، باید مقتدر بود، لذا یک فرق بین اقتدار ما و اقتدار دیگران است. اقتدار دیگران برای تجاوزگری است و اقتدار ما برای بازدارندگی است. ما موشک داریم، موشک هم می‌سازیم و هرچقدر هم بتوانیم بر برد موشک‌مان اضافه خواهیم کرد تا خیال راخت را از کاخ سفیدنشینان بگیریم و می‌گیریم.

آیت‌الله خاتمی خاطرناشن کرد:‌ مقام معظم رهبری فرمودند مواجهه با خصومت دشمنان در گرو توانایی نیروهای مسلح است،  تاکید می‌کنیم سراغ بمب اتم نمی‌رویم که پامبر اکرم ما را از سلاح کشتار جمعی منع کرده است اما به فصل خدا در عرصه قدرت موشکی نظام اسلامی ما مصمم است بر افزایش ارتقای این قدرت تا اگر روزی دیوانه‌ای بنام رژیم صهوینیستی غلطی بکند تل‌آویر و حیفا را با خاک یکسان کنیم.

ادامه دارد..

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :