به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل اکسپرس نیوز، در پی دیدار طاهر القادری و آصف علی زرداری، دو طرف با مجرم دانستن سروزیر ایالت پنجاب در حادثه مادل تاون،‌ استعفای فوری وی را خواستار شدند.

گزارش‌ها حاکیست آصف علی زرداری در این دیدار تصریح کرد: حادثه مادل تاون نمونه‌ای آشکار از بدترین مدل ظلمی است که توسط حکومت ایالت پنجاب بر مردم اعمال می‌شود و ما قطعا علیه آن به خیابان‌ها خواهیم آمد.

رئیس جمهور پیشین پاکستان گفت: ما نمی‌توانیم چشمانمان را بر این حادثه ببندیم، و ارتباط نزدیکی که با علامه قادری داریم، باعث می‌شود تا به صورت کامل از مواضع آنان حمایت کنیم.

رهبر حزب مردم پاکستان اضافه کرد: پس از رسانه‌ای شدن گزارش قاضی باقر نجفی دیگر حکومت پنجاب جایگاه حکمرانی شهباز شریف نیست و وی باید هرچه سریعتر استعفا دهد.

طاهر القادری نیز در سخنانی اعلام کرد: حزب مردم از ابتدا با ما بودند و با خانواده قربانیان این حادثه ابراز همدردی کردند این نشان می‌دهد آنها به فکر حمایت از مظلومین هستند.

رهبر حزب عوامی تحریک پاکستان اظهار داشت: گزارش قاضی باقر نجفی نشان می‌دهد که نیروهای نظامی برای سرکوب کامل معترضین فرستاده شده بودند و نه فقط برای آرام کردن آنان.

مدیر مجموعه بین المللی منهاج القرآن افزود: در ادامه گزارش دستور مستقیم سروزیر ایالت پنجاب به نیروهای نظامی آمده و از آنها خواسته شده است به تعداد کشته‌ها توجه نکنند و فقط معترضان را متفرق کنند، در این دستور به طور آشکار دستور قتل مردم توسط شخص شهباز شریف صادر شده است و به همین دلیل او دیگر حق ماندن در جایگاه سروزیری ایالت پنجاب را ندارد.

سانحه مادل تاون که در سال ۲۰۱۴ به وقوع پیوست سبب کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر از طرفداران طاهر القادری در خیابان‌های لاهور شد.

وی از ابتدای این حادثه در پی یافتن عاملان این جنایت بود تا اینکه طی روزهای اخیر دادگاه لاهور دستور رسانه‌ای شدن گزارش قاضی باقر نجفی در خصوص این پرونده را صادر کرد.

حزب مردم در سال ۲۰۱۴ جانب حزب حاکم و شهباز شریف را گرفته و علیه تظاهرات طرفداران طاهرالقادری به پا خواست ولی اینک با نزدیک شدن به انتخابات سال آتی برای حضور پر رنگ‌تر در صحنه انتخابات به جمع حامیان طاهر القادری و دشمنان حزب نواز پیوسته است.

انتهای پیام/.لینک منبع

برچسب ها :