به گزارش خبرگزاری تسنیم از رامیان، عبدالرضا چراغعلی ظهر امروز در کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان رامیان اظهار داشت: تاکنون ۶۰ هزار نفر زن سرپرست خانوار در استان گلستان شناسایی شده و در شهرستان رامیان نیز ۳۷۰ زن سرپرست خانوار وجود دارد.

وی افزود: از ۱۸ آسیب مهم کشور ۵ آسیب اصلی طلاق، اعتیاد، خودکشی، مفاسد اخلاقی فضای مجازی و حاشیه نشینی و مهاجرت هستند که در استان گلستان وضعیت مطلوبی ندارد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان تصریح کرد: در مقابل آسیب‌های اجتماعی همه متولیان و دست‌اندرکاران امور فرهنگی و اجتماعی در استان مسئول هستند و باید همه دستگاه‌ها به وظایف خود عمل کنند.

چراغعلی خاطرنشان کرد: در سال ۷۵ به ازای هر ۱۹ مورد ازدواج یک‌مورد طلاق داشتیم که این آمار در سال ۹۵ به ازای هر ۳٫۴ مورد ازدواج یک مورد طلاق رسیده است.

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری گلستان گفت: آسیب‌های اجتماعی امروزه به مرز هشدار رسیده و کمک به کاهش این مورد نوعی جهاد به حساب می آید.

وی بیان کرد: حدود ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه از اعتبار ملی کشور به دستگاه‌های اجرایی استان برای امورات فرهنگی اختصاص یافته است که این اعتبار بین ۹ دستگاه اجرایی تقسیم شده و پرداخت هرگونه اعتباری منوط به تائیدیه فرمانداری و استانداری است.

وی در پایان یادآور شد: سمن‌ها، تشکل‌ها و گروه‌های مردم نهاد استان آماده همکاری با دستگاه‌های اداری و اجرائی استان در راستای کاهش معضلات اجتماعی استان هستند

صادقلو فرماندار شهرستان رامیان نیز در این جلسه گفت: پیشگیری، اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی همه آحاد جامعه برای کاهش معضلات اجتماعی و فرهنگی امری واجب است و تاثیرگذاری فضای مجازی در جامعه امروزی به عینه قابل مشاهده است و از این رو باید با ظرفیت‌شناسی جامعه سعی کنیم به سمت سبک زندگی اسلامی برویم.

صادقلو تصریح کرد: توجه به تولیدات رسانه‌ای مفید، استفاده از ظرفیت روحانیون ، تشکل‌های دینی و آموزه‌های دینی می‌تواند کارگشا باشد.

فرماندار شهرستان رامیان با بیان اینکه دشمن‌ شناسی در فضای مجازی بسیار مهم است و استکبار جهانی بنیان خانواده‌ها را نشانه گرفته ،خاطرنشان کرد: بالا بردن سطح آگاهی عموم جامعه و برگزاری همایش‌ها می‌تواند مثمرثمر باشد.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :