به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره،  یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اعلام کرد که یک آزمایش موفقیت آمیز موشک بالستیک میان برد را ضد یک هدف نظامی در عربستان سعودی انجام داده است.

همزمان با اعلام این خبر، رسانه‌های سعودی اعلام کردند که پدافند هوایی این کشور یک موشک را که در حال شلیک به سمت خمیس مشیط بود، ساقط کرده است.

 صالح‌ الصماد رئیس شورای عالی سیاسی یمن اخیرا گفته بود که واکنش به اظهارات ائتلاف متجاوز سعودی درباره حمله موشکی به فرودگاه الملک خالد ریاض، در میدان و به دست نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن خواهد بود.

الصماد خطاب به نیروهای نظامی یمن افزود: شما باید به یاری خدا واکنشی برق‌آسا نشان بدهید و ما باید در هر جایی که خود می‌خواهیم با دشمن مبارزه کنیم و این چیزی است که باید رخ دهد و من از شما و همرزمان شما می‌خواهم.

 پانزدهم آبان ماه گذشته یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن یک فروند موشک بالستیک به فرودگاه الملک خالد ریاض شلیک کرد که پس از این اقدام، عربستان، تمام مرزهای هوایی، زمینی و دریایی یمن را مسدود کرده و از آن زمان مانع رسیدن کمک‌های بین‌المللی به مردم این کشور می‌شود.

انتهای پیام/لینک منبع

برچسب ها :